Kniha návštěv

Datum: 12.02.2020

Vložil: Dagmar Jančová

Titulek: Fajn počtení

Děkuji za velmi obsáhlý a výstižný text, který vysvětluje běžným smrtelníkům to, že částice mají zároveň vlnový charakter. Kvantová fyzika dokazuje, že vědec by měl být především hlava otevřená a nezatracovat žádnou možnost. Pokud má někdo problém s rigidností, nechť jde pracovat do účtárny :-)

Datum: 14.02.2020

Vložil: Filip Grygar

Titulek: Re: Fajn počtení

Děkujeme mockrát za pochvalu. A dodávám Popperovo: Vědecká práce je jako hra a v principu never-ending myšlenkový proces nebo story. Jakmile někdo prohlásí nějaká tvrzení za definitivně verifikovatelná a nepřipouští další falzifikaci, je vyřazen ze hry.

Datum: 23.01.2019

Vložil: Jan Holík

Titulek: aktualizace stránek

Dobrý den, chci se dotázat, zda budou stránky alespoň z hlediska akcí konaných v roce 2019 aktualizovány. Děkuji za odpověď.

Datum: 26.01.2019

Vložil: Filip Grygar

Titulek: Re: aktualizace stránek

Dobrý den,

žádné akce zatím nejsou na obzoru. Aktualizace stránek jde pomalinku. Děláme to jako koníčka, platíme z vlastní kapsy. Bohužel nemáme na nic moc čas. Psaní článků, žádání o granty, narůstající úředničina na katedře, tlak na habilitační řízení atd. je už taková otrava, že volných chvil věnovaných našemu milému Bohrovi moc není...

Filip Grygar

Datum: 08.02.2019

Vložil: Filip Grygar

Titulek: Re: aktualizace stránek

Dali jsme na Vás a do kalendáře akcí budeme dávat alespoň to, co jsme na stránkách změnili nebo přidali. Nově jsme načetli články k objevu jaderného štěpení (viz publikace v menu).

Zdravím
F.G.

Datum: 06.04.2015

Vložil: Dr. Krejzyberd

Titulek: Překonáme u nás dominantní postsovětský materialismus?

Někdy to vypadá, že spor je mezi vírou a vědou, ale není víra jako víra...některé věroučné systémy jsou bohužel zase jen jinou verzí u nás v současnosti mainstreamového postsovětského materialismu...kdy to přetlačíme, to je ve hvězdách, ve virtuálním kvantovém prachu...tak zatím aspoň díky, Filipe a spol., za tuhle světlušku na konci tunelu!

Datum: 07.04.2015

Vložil: Grygar

Titulek: Re: Překonáme u nás dominantní postsovětský materialismus?

Proto nám Bohr zanechal rámec komplementarity, aby člověk neupadal jen do jednostranných popisů nebo různých blbismů vyhlašovaných za jediný vědecký světový názor :-)
Zdravím

Datum: 07.02.2015

Vložil: Pavel Šíma

Titulek: poděkování

vážený pane Grygare, velké díky za zprostředkování díla a myšlení N. Bohra. Skvělé stránky, skvělá kniha! Doufám, že přeekladů prací N. Bohra časem přibyde :)

Datum: 11.03.2015

Vložil: Filip Grygar

Titulek: Re: poděkování

Vážený pane Šímo,
moc moc a ještě jednou moc děkujeme za pochvalu stránek a také knihy :-)

Filip Grygar

Datum: 20.07.2013

Vložil: Pavel Kvasnička

Titulek: :)

Moc pěkné stránky :)

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek